Всміхнуться квіти березневі і принесе весь білий світ уклін і шану Кобзареві

Перші березневі дні на українській землі пов’язані з іменем Тараса Шевченка, його славою, духом, мудрістю, любов’ю до України. Щороку у Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки відзначають день народження Кобзаря, з нагоди його 205 річниці на поетичну вітальню завітали студенти коледжу СНАУ. Взяли участь у літературній вікторині «Сторінками життя Великого Кобзаря», переглянули презентації «Увічнення пам’яті Тараса Шевченка в Україні і світі», «Перебування Тараса Шевченка на Сумщині», ознайомилися з цікавими фактами життя поета, його спадщиною, як художника. Шевченко — сучасний, живий і актуальний як ніколи! Країна спрагло припадає до його творчого спадку, як до життєдайного джерела, перечитує та переосмислює кожен Поетів рядок у пошуках відповідей на гострі питання сьогодення і, що найголовніше, — знаходить їх.

/Files/photogallery/1400/DSC00011.JPG

/Files/photogallery/1400/DSC00033.JPG

І молодую, і в літах, тебе прославили в віках

У Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки на задушевне рандеву напередодні Міжнародного дня прав жінок і миру, завітали члени жіночого клубу «Перлина». Дуже влучно помітив французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері «Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування». Спілкування зігріває серця наших читачок живим теплом позитивних емоцій, нових вражень, душевністю неординарних зустрічей. Під час заходу згадали своє дитинство, переглянули сторінки власного життя, поговорили про найдорожчих у житті людей. Поетеса Людмила Кранга зачитала власні поезії. Натхненниця, душа таких зібрань викладач «Університету третього віку», народна майстриня Софія Стрельченко.


/Files/photogallery/1400/DSC00052.JPG

/Files/photogallery/1400/DSC00078.JPG

На мовний етюд «Люблю я мову України за ніжність слова і красу» у Міжнародний день рідної мови завітали до Роменської районної бібліотеки імені Йосипа Дудки учні 6 класів ЗОШ №5. Позмагалися у конкурсах знавців рідної мови: "Буква до букви- і виникло слово",«Ми не скажемо, а покажемо!»,вправах «Розв’яжи кросворд»,"Впізнай казку", розгадували загадки, прийняли участь у мовній вікторині, дізнали про унікальні букви та унікальні українські слова. Презентовані книжкова виставка «У ріднім слові – цілий світ»,мультимедійна презентація « Барви рідної мови» відобразили старовинні усні перекази і літописи, народні пісні і думи, казки і міфи, поетичні і прозові твори, в яких відзеркалюються, мова, як духовний скарб нації , традиції і звичаї народу-найцінніші надбання віків.

/Files/photogallery/1400/DSC00081.JPG

/Files/photogallery/1400/DSC00013.JPG

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. З цієї нагоди у Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки відбулося святкове засідання ГО «Літературне об’єднання «Дивослово»(керівник Тетяна Лісненко). Без своєї мови, самобутньої культури немає народу. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. На зустрічі звучали поезії присвячені рідному слову, відбулися екскурс по історії мови, вікторина на її знання, а також презентація літератури, в якій відображається історична пам'ять та досвід української нації, унікальні складові національної ідентичності української мови.Вітаємо з виходом у світ нової колективної збірки «Антологія сучасної української поезії» учасників об’єднання.

Нехай Доля дарує Вам тільки щасливі миті життя та втілює все задумане Вами, нових творчих знахідок, творчих успіхів!

/Files/photogallery/1400/DSC00014.JPG

/Files/photogallery/1400/DSC00185(1).JPG

Ми приходимо у світ для любові

Відбулася літературна палітра з нагоди Дня всіх закоханих у Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки. У всі віки письменники – лірики описували найсвятіше почуття, яке звеличувало людину і робило її найщасливішою,створювали хвалебні літературні гімни коханню, що стали прекрасними шедеврами. Поетичним ланцюжком пролунали поетичні твори у виконанні Тетяни Лісненко, Любові Шемчук, Олексія Кузьменка, Тетяни Іванової, Людмили Краги, Наталії Тищенко, Андрія Будакова, Валентина Карташова, Тетяни Кущ, Валентини Шевченко. Подружжя Стрельченків та Тогобіцьких, які відзначили золотий піввіковий ювілей сімейного життя розповіли свої історії дивовижного кохання, довжиною у ціле життя. Конкурси «Поєднай половинки літературних героїв» та «Валентинки-бібліопередбачення» додали немало веселощів святу. Автор-виконавець Микола Шаповал з с. Ріпки, виконав пісню на слова поетеси Тетяни Лісненко. День всіх закоханих не тільки свято квітів, листівок та подарунків, а й символічний день для вияву більшої уваги та любові тим людям, які перебувають поруч.Вітаємо зі святом! Бажаємо всім, всеперемагаючої любові, відчуття повноти та неповторності життя!

/Files/photogallery/1400/DSC00267.JPG

/Files/photogallery/1400/DSC00256.JPG

Поетична веселка Наталії Петренко

У Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки відбулася літературна зустріч з Наталією Петренко, поетесою, членом ГО «Літературного об’єднання «Дивослово", міськрайонного літературного об’єднання «Обрії», ГО «Просвіта» та презентація її нових збірок «Країна дитинства» та «Поетична веселка»,яка присвячена 140-річчю від дня народження видатного українського поета Олександра Олеся. Адже народилася Наталія Петренко у с. Верхосулка Білопільського району освяченого особливоюаурою поета.Проходячи у дитинстві Олесевими стежками, вона черпала любов до рідного краю і наснагу для написання віршів.Збірка «Країна дитинства» - це частинка творчості, яку авторка присвятила найменшим читачам, своїм онукам та друзям дитинства. У ній надруковані вірші для дітей, азбука, загадки, щедрівки, колядки, колискові та казки, які проілюстровані малюками учнів дитячої студії образотворчого мистецтва «Чарівна палітра» та малюнками із сімейного архіву, над якими працювали діти та онук авторки.Вітали з виходом у світ нових книг Наталію Петренко, представник ГО "Українська громадська рада" Юлія Шпота , голова ГО «Літературне об’єднання «Дивослово» Тетяна Лісненко, яка написала передмову до книги «Поетична веселка», редактор Світлана Шурхало, голова правління міськрайонного товариства «Просвіта» Григорій Діброва. Колеги по перу Олеся Ластівка,Тетяна Іванова, Тетяна Кутня, Людмила Кранга, Віктор Стрельченко бажали легкого пера, прихильності муз, вдячних читачів та великого успіху!Говорячи про плани на майбутнє пані Наталія зазначила, що працює над прозовою збіркою творів,бо творча праця робить її життя наповненим і змістовним. Тож хай ніколи не міліє джерело її натхнення, а великі і світлі мрії ведуть лише вперед, до нових літературних вершин !

/Files/photogallery/1400/DSC00140.JPG

/Files/photogallery/1400/DSC00101(1).JPG

«Привітай улюблену Вікіпедію – напиши у ній статтю!»

Під таким гаслом 30 січня у день народження Вікіпедії у Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки відбувся Вікімарафон – 2019. Який цього року був присвячений 15-річчю найпопулярнішої української онлайн -енциклопедії. У заході взяли участь освітяни та бібліотечні працівники. Ідея марафону полягала у написанні нових статей до популярної онлайн-енциклопедії про свій регіон та його видатних постатей у Вікіпедії.Організатор вікізустрічі Ольга Лобода, координатор Вікімарафону, член ГО «Вікімедія Україна» наголосила присутнім, що за цей час до ресурсу написано більш ніж 800 тисяч матеріалів різної тематики і якби кожен читач Вікіпедії написав бодай одну корисну статтю, то мали б понад 1 мільйон корисних статей уже сьогодні. І нині україномовна енциклопедія посідає 16 місце з-поміж Вікіпедій різних країн. Кожен учасник заходу писав на тему, яка цікавила його особисто. На завершення Вікімарафону визначили переможця. Вітаємо бібліографа районної бібліотеки Нелю Кубатко , яка першою цього дня,подала статтю про народного майстра української кераміки Олександра Опарія до Вікіпедії. Завідувач Коржівської сільської бібліотеки Наталія Карпенко, другою подала статтю про місцевого художника Віктора Шевченка.

/Files/photogallery/1400/DSC00110.JPG

/Files/photogallery/1400/DSC00026.JPG

Сумщина - край благословенний

На день краєзнавства «Cумщина-край благословенний!» у Роменську районну бібліотеку імені Йосипа Дудки, з нагоди відзначення 80-річного ювілею Сумської області завітали студенти коледжу СНАУ. Бібліотекарі ознайомили молодь з героїчною історією козацтва, гетьманщини, партизанського руху, бойовою, трудовою славою, економічними і духовними багатствами рідного краю. Сумщину славлять у своїх творах і літератори Роменщини. Власні поезії зачитали члени літературного об'єднання "Обрії" , керівник об'єднання Людмила Грицай, Тетяна Іванова, Людмила Кранга. Пісню про Україну виконав наймолодший учасник заходу Артем Грицай. Присутні на заході переглянули презентацію "Сумщині-80" та слайд-шоу «Цікаві місця Сумщини».Бібліотека у своїх фондах має колекцію матеріалів, що розширюють знання і уявлення щодо історії та сьогодення Сумського краю.

До уваги користувачів представлена книжково-ілюстративна виставка "Сумщина: 80 років становлення". Той, хто хоч раз завітав до нашого благословенного краю, назавжди збереже його у своєму серці!

/Files/photogallery/1400/DSC00022.JPG

/Files/photogallery/1400/DSC00057.JPG


Гортаючи сторінки історії України

Жителі міста та Роменського району мають можливість ознайомитися з матеріалами щодо видатних постатей Сумщини в Української революції, відвідавши виставку«Сумщина в Українській революції 1917-1921 років. Видатні військові та державні діячі", яка відкрилась напередодні Дня Соборності України у Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки.

«Українська революція 1917-1921 років дала можливість реалізувати споконвічне прагнення українців отримати незалежну національну державу. Тож відзначаючи День Соборності України, 100-річчя Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, доречно згадати імена борців за соборну, незалежну Україну», – зазначив перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Володимир Татарінов , відкриваючи виставку.На виставці плакатів використані фото з Національного архіву Чеської Республіки, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, особистого архіву В. Власенка, книг Я. Тинченка та Г. Іванущенка, книги та документальні матеріали з фонду бібліотеки.


/Files/photogallery/1400/DSC00003.JPG

/Files/photogallery/1400/DSC00009.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 10589

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.