СТРУКТУРА РОМЕНСЬКОЇ РАЙОННОЇ БІБЛІОТЕКИ

Телефон 3-24-77 e-mail: romny_library@ukr.net

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ


Штат - 3 чоловіки

Він складається з абонементу та читального залу,абонемента для користувачів -дітей

Середні річні показники:

Читачі - 2250

Книговидача - 45000

Відвідування - 22000

Книжковий фонд – 27206 примірників.

Працюють:

для користувачів- дітей клуб за інтересами«Книжковий вулик»,

для дорослих –користувачів: «Перлина»,

історичний клуб «Роменський літокрай»

літературна студія «Тарасова криниця».

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ВІДДІЛ


Штат - 3 чоловіки

Мета відділу – методичне забезпечення і прогнозування діяльності 47 бібліотек Роменського району, яка здійснюється на основі єдиних принципів: науковості, активності, рекомендаційності, оперативності, диференційованого підходу і включає в себе декілька взаємозв`язаних напрямків: аналітичного, консультативно – методичного, інноваційного, підвищення кваліфікації бібліотечних працівників.

Наш девіз: «Розумний консультант – найкращий

помічник бібліотеки».

Серед завдань відділу як методичного центру:

- надання консультативно – методичної допомоги сільським бібліотекам;

- проведення методичного моніторингу бібліотечної діяльності;

- співпраця з органами місцевого самоврядування;

- організація програми безперервної бібліотечної освіти;

- сприяння розвитку і поширенню бібліотечних інновацій;

Координатор:

впроваджує маркетинг та формує цого теоретичні засади;

здійснює дослідження інформаційного ринку, та ринку користувачів;

надає допомогу друкованими матеріалами, усними та письмовими консультаціями про створення бібліотечного іміджу;

***

ВІДДІЛ КОМПЛЕКТУВАННЯ, ОБРОБКИ

ЛІТЕРАТУРИ І КНИГОЗБЕРІГАННЯ


Штат - 2 чоловіки.

- організовує та веде облік та обробку фонду РБ: веде сумарний облік; забезпечує індивідуальний облік фонду, бібліографічний опис, класифікування та технічну обробку книг та других матеріалів згідно з існуючими положеннями та інструкціями.

-організовує методичну та практичну допомогу сільським бібліотекам району з питань формування та використання бібліотечних фондів.

-забезпечує створення системи каталогів РБ, організовує ведення та редагування каталогів,здійснює контроль за станом та здійснює допомогу в організації та редагуванні каталогів сільських бібліотек району.

-організовує, формує та проводить роботу з обмінним фондом. Відповідає за приймання документів до обмінного фонду та передачу документів з обмінного фонду, за ведення облікових документів обмінного фонду.

БІБЛІОГРАФ

- бібліограф 1 категорії відповідає за організацію та постановку довідково-бібліографічної та інформаційної роботи по обслуговуванню користувачів РБ.

- здійснює керівництво довідково-бібліографічною та інформаційною роботою РБ:організує та координує діяльність структурних підрозділів РБ по довідково-бібліографічному та інформаційному обслуговуванні користувачів;контролює бібліографічну сільських бібліотек району, надає їм практичну допомогу;координує роботу з бібліотеками других систем та відомств, інформаційними органами регіону.

- систематично аналізує та узагальнює дані, складає плани інформаційно-бібліографічної роботи РБ, текстові та статистичні звіти.

- організовує: довідково-бібліографічний апарат РБ, приймає участь в комплектуванні довідково-бібліографічного фонду;випускає та розповсюджує інформаційні бюлетені нових надходжень в фонд РБ, складає тематичні списки літератури, інформаційні матеріали для преси, радіо, здійснює їх редагування; довідково-бібліографічне обслуговування користувачів РБ, виконує складні бібліографічні запроси, аналізує виконані довідки та причини відмов;масове та індивідуальне інформування користувачів, здійснює контроль та ефективність інформаційної роботи РБ та сільських бібліотек району;пропаганду бібліотечно-бібліографічних знань серед користувачів РБ.

- вивчає та впроваджує передовий досвід інших бібліотек по довідково-бібліографічному обслуговуванню користувачів.

- приймає участь в роботі організаційно-методичного відділу по підвищенню бібліографічної кваліфікації кадрів РБ та сільських бібліотек району, наданню консультативної та методичної допомоги бібліотекам других систем та відомств.

Кiлькiсть переглядiв: 758

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.