ЗУСТРІЧ З НОВИМИ КНИГАМИ

Шановні читачі, до вашої уваги нові видання поетів та письменників краєзнавців Роменщини !

/Files/images/knigi/IMG_20150304_091313.jpg

/Files/images/knigi/IMG_20150311_160311.jpg

/Files/images/knigi/IMG_20150311_160821.jpg

/Files/images/knigi/IMG_20150311_160926.jpg

/Files/images/knigi/IMG_20150311_160645.jpg

/Files/images/knigi/IMG_20150304_091253.jpg

/Files/images/knigi/IMG_20150311_160257.jpg

/Files/images/knigi/IMG_20150304_091356.jpg


/Files/images/knigi/IMG_20150304_091413.jpg

/Files/images/knigi/IMG_20150304_091404.jpg

Запрошуємо до Роменської районної бібліотеки всіх бажаючих долучитися до мережаного слова поетів, письменників рідного краю,прочитати книги і відчути любов до України, до всього прекрасного, що оточує кожного з нас!

Шановні читачі , до вашої уваги нові книги!

Роменська районна бібліотека запрошує всіх зацікавлених ознайомитись з новою літературою, що надійшла останнім часом до бібліотечних фондів.

Читачам пропонується велика кількість нових видань з історії, економіки, релігії, художньої літератури патріотичного характеру, педагогіки, документальні хроніки . Серія «Стозір’я» міжнародного благодійного фонду «Українська родина» представляє портрети державних діячів, дипломатів, військових діячів, князів . В багатьох книгах подаються нові погляди на українську мову, національну ідею українців, голодомор в Україні та інше . Сподіваємося, кожна книга знайде свого читача.
2014

Баран В. Кий, Щек і Хорив, сестра їх Либідь та пракорені українського народу

Нарис присвячено процесам формування українського народу, утворенню Київської держави та виникненню її столичного міста Києва. Його назва, а також назви київських урочищ та однієї з річок пов’язані за Літописом з полянським князем Києм , його братами Щеком і Хоривом та сестрою Либіддю. Розрахований на широке коло читачів.

Брюховецька Л. Іван Миколайчук

У нарисі подано документальний життєпис та творчий шлях видатного українського кіноактора, сценариста й режиссера Івана Васильовича Миколайчука (1941-1987). Автор характеризує мистецький, національний та суспільний контекст його творчості, висвітлює його вершинні творчі здобутки, внесок у мистецтво "поетичного кіно", розкриває причини переслідувань тоталітарною владою. Перед читачем постає різнопланова особистість Івана Миколайчука, в якій поєднувалися емоційне багатство, невтомний творчий пошук й неповторна національна виразність характеру. Розрахований на широке коло читачів

Бульвінський А. Конотопська битва 1659 року

Книжка присвячена одній із найвидатніших перемог української зброї - розгрому російської армії під Конотопом 28 червня 1659 р. Висвітлюються причини й перебіг українсько-російської війни 1658-1659 рр., героїчна оборона Конотопа козаками, продемонстрована під Конотопом, військова майстерність козаків та їхніх союзників, наслідки Конотопської битви. Для всіх, хто цікавиться українською історією.

Геноцид в Україні 1932-1933 рр. За матеріалами кримінальної справи

№ 475

/Files/images/CIMG4185.JPG

У книзі видрукувано репрезентативні матеріали кримінальної справи № 475, порушеної СБУ 22 травня 2009р. за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 рр. за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.442 Кримінального кодексу України «Геноцид» з метою розслідування обставин масового вбивства голодом українських селян.

Для юристів, науковців, викладачів і студентів, усіх тих, хто цікавиться історією України

Горинь Б. Олександр Архипенко

У нарисі висвітлено життєвий і творчий шлях українського скульптора, живописця і графіка світової слави Олександра Архипенка, застосування ним нових засобів пластичного виразу мало вирішальний вплив на подальший розвиток скульптури у багатьох країнах світу. Розрахований на широке коло читачів.

Дровозюк Л. Костянтин Дмитрович Ушинський

У нарисі розповідається про життя й науково-педагогічну діяльність видатного педагога другої пол. ХІХ ст., Костянтина Дмитровича Ушинського. Адресується широкому колу читачів і , зокрема, вчителям, студентам та учням.

Зінченко, А. Л Митрополит Василь Липківський

У нарисі висвітлюється духовна спадщина видатного українського церковного реформатора та національного проводиря, педагога, провідника й перекладача, засновника Української автокефальної православної церкви 1920-х років, її митрополита - Василя Липківського. Орієнтований на широке коло читачів - учнів, студентів, учителів, усіх, хто цікавиться українською історією.

Євтушенко О. Андрій Середа та «Кому вниз»: Музика Високого Духу

КОМУ ВНИЗ - група-фантом, яка нікуди не поспішає. І якщо вони зникають надовго з поля зору, вони просто перестрибнули в інший вимір, аби повернутися знову в новій силі і з новими ідеями. Мандри і пригоди - це те, чим живе Великий КОМУ - незримий телепень безмежного Всесвіту

Ковальчук В. ОУН в Центральній, Південній та Східній Україні

У книзі висвітлюється малознана, проте дуже важлива сторінка героїчної історії боротьби за незалежність України в ХХ ст., а саме - діяльність ОУН в Центральній, Східній та Південній Україні в 1941-1950-х рр. На підставі широкого кола документів, більшість яких уводиться до наукового обігу вперше, з'ясовано якою була і як функціонувала організаційна мережа ОУН на цих землях, досліджено методи діяльності ОУН та їхню ефективність, відтінено реакцію місцевого населення. На численних прикладах участі населення Центральної, Південної та Східної України в ОУН розвінчується радянський міф про націоналістичне підпілля як виключно західноукраїнське явище.

Кожевніков В. Сувора розмова про «язик» і мову

В брошурі аналізуються деякі гострі аспекти мовної політики в Україні, формуються вимоги до варіантів вирішення мовного питання в світлі української національної ідеї, на численних прикладах засвідчуються переваги української мови над російською і обґрунтовується думка про недоцільність і навіть шкідливість вивчення російської мови українцями.

Викладено цікавий досвід автора щодо власного повернення до української мови. Доведено, що усі культурні російськомовні громадяни неодмінно повинні знати українську мову, бо вона - первинна.

Брошура стане в нагоді кожному, хто цікавиться мовною проблематикою, особливо батькам школярів, викладачам української мови, вихователям, студентам.

Кожевніков В. Яка національна ідея українців.Що таке український націоналізм.

В брошурі дано визначення української національної ідеї (УНІ), показано, чому вона потрібна народу і як нею користуватися. Проаналізовано основні складові української національної ідеї. В популярній формі викладено суть українського націоналізму. Розглянуто причини ворожого ставлення російських шовіністів, сіоністів і антинародної влади до українських націоналістів.

Національна ідея тільки тоді приносить народу користь і щастя, коли вона справедлива, приваблива і зрозуміла кожному громадянину та не лякає сусідні народи. Тільки правильно сформульована УНІ здатна об'єднати українців різних областей, відмінних поглядів, усіляких релігій.

Кратко М. Володимир Вернадський

Нарис про великого українського вченого академіка Володимира Вернадського, організатора й першого президента Української академії наук, автора вчення про біосферу і ноосферу, нині визнаного в усьому світі основою природоохоронноїполітики людства.Висвітлено основні етапи життя й діяльності вченого, популярно викладено його наукові ідеї. Розрахований на широке коло читачів.

Куліш П. Чорна Рада

« Чорна рада « - перший український історичний роман, що написаний майстерно і цікаво про складний період історії України по смерті Богдана Хмельницького, зокрема про претендентів на гетьманську булаву. Друга сюжетна лінія –це кохання молодого козака Петра Шраменка до дівчини Лесі.

Марочко В. Територія Голодомору 1932-1933рр.

У книзі в науково-популярному форматі розповідається про формування території Голодомору 1932-1933 рр. Простежено відмінності між голодом та Голодомором, процес перетворення в Україні голоду в Голодомор – Геноцид.

У порівнянні з ситуацією в Україні розглянуто Голодомор на Кубані, в Казахстані та Поволжі. Показано, що прояви голоду в інших регіонах Росії, зокрема і прикордонних з Україною зонах не мали характеру Голодомору й не були викликані цілеспрямованим курсом Москви на винищення населення шляхом терору голодом. Для всіх, хто цікавиться минулим України.

Матвієнко Л.

Михайло Драгомиров: Історико-біографічна повість

Пропонована праця — перша спроба и Україні комплексного дослідження життя і діяльності командувача військами К ВО, Київського, Подільського та Волинського генерал-губернатора, члена Державної Ради Росії генерала Михайла Івановича Драгомирова (1830 - 1905 pp.).

В повісті використана значна кількість мемуаристики, відомості з періодичних видань та раніше не опубліковані архівні матеріали. Це дало змогу авторові проаналізувати та ґрунтовно висвітлити життєвий шлях М. Драгомирова на тлі історичних подій в новому аспекті і спробувати відповісти на питання: яке його місце в історії нашої держави? Розраховано на всіх, хто цікавиться історією.

Мельник Л. Сходження до утопії, або « Машина часу» М.М.Неплюєва

Аналізуються причини феноменальних соціальних та економічних успіхів, заснованого М.М. Неплюєвим Хрестовоздвиженського Трудового Братства, що дивує понад 40 років (до 1929 року) світ своєю організацією, моральними засадами й інноваціями, які набагато випередили час.

Мицик Ю. Історія України

Навчальний посібник містить стислий виклад матеріалу з історії України від найдавніших часів до наших днів. Посібник прислужиться студентам, викладачам вищих навчальних закладів. Корисним він буде учителям середніх загальноосвітніх шкіл, усім, хто прагне пізнати суть і наслідки подій минулого нашого народу. Призначений для підготовки до вступного іспиту з історії України і побудований згідно з програмою для вступників до вищих навчальних закладів.

Могильницька Г. Міфотворчість як обґрунтування історичного мародерства

У книзі поглиблено вивчаються проблеми становлення та історичного розвитку Української Церкви. На основі переконливих джерел автор доказово розвінчує історичні міфи, нав'язані російською імперською ідеологією. Наочно показує яка церква в Україні є канонічною та рідною, а чия - неканонічною та іноземною. Розрахована на широкі читацькі кола.

Остафійчук В. Історія України. Сучасне бачення

Навчальний посібник у якому відображена історія України без міфів та фальсифікацій. Спираючись на нові методологічні основи, автор висвітлює найважливіші періоди, події і факти української історії, які не знайшли правдивого відображення в радянській історіографії.

Павленко С. «Тиранське поводження росіян». Різня в Батурині 2листопада 1708 р.

У книзі в науково-популярному стилі розповідається про одну з найтрагічніших сторінок української історії – знищення російським військом гетьманської столиці Батурина 2 листопада 1708 р. Описано перебіг оборони міста від війська О. Меншикова, нелюдську різню, влаштовану росіянами, які в такий спосіб мстилися за те, що І.Мазепа підняв антиросійське повстаннязанезалежність Української Козацької держави.

Пархоменко Л. Микола Леонтович

Цей нарис - про короткі стежки життя і творчості геніального композитора Миколи Леонтовича, якому відкрилася душа співочої України, а його музика зачарувала світ. Текст оснащений диском, що містить 17 композицій митця, виконаних кращими хорами України. Розрахований на широке коло читачів.

Пиріг Р. Михайло Грушевський

У нарисі висвітлено життєвий шлях видатного українського вченого, державного й громадсько-політичного діяча Михайла Грушевського, показано його внесок у розвиток вітчизняної історіографії, національного державотворення, розкрито характерні риси цієї непересічної особистості. Для широкого кола читачів, усіх, хто цікавиться історією України, її визначними постатями.

Посівнич М. Роман Шухевич

Нарис присвячено життєвому шляху провідного члена ОУН та Головного командира УПА Романа Шухевича, незламного очільника національно-визвольної боротьби українського народу проти тоталітарних імперій. Висвітлюється родинне, шкільне та студентське оточення, у якому формувався майбутній лідер. Характеризується особа Романа Шухевича, як керівника та людини, розкривається його роль у тогочасних суспільно-політичних процесах.

Пристайко В. Я жив разом із країною…

Зібрані у цій книзі інтерв’ю, коментарі та виступи за останні п'ятнадцять років знаного в Україні юриста, автора багатьох книжок і публікацій з надзвичайно важливої тематики – репресій та реабілітації жертв терору періоду тоталітаризму, стосується широкого кола проблем, що мають безпосереднє відношення до подій того часу, висвітлюють становлення спецслужби України, що зростала разом із молодою державою.

Сліпушко О. Будівничі Софійського собору

Нарис присвячений фундаторам і будівничим Софійського собору, який став головним митрополичим храмом Київської держави й дотепер залишається першорядною святинею українського народу, пам’яткою світового значення. Розрахований на широке коло читачів.

Степовик Д. Пробуджені царівни Якова Гніздовського

У нарисі висвітлюється життєвий і творчий шлях уродженця Тернопільщини, одного з найвидатніших українських митців - Якова Гніздовського (1915-1985). Він здобув визнання в царинах малярства й графіки: його твори прикрашали Білий дім - резиденцію президентів США, а нині зберігаються майже в 30 музеях і бібліотеках, зокрема в Бостонському музеї образотворчого мистецтва, Бібліотеці Конгресу США, Публічній Бібліотеці в Нью-Йорку, Національному музеї американського мистецтва у Вашингтоні, в Україні - в Національному художньому музеї в Києві, музеях Львова, Тернополя. Розрахований на широке коло глядачів.

Сухоніс Ф. І знову я в Америці. Художні нотатки

Ім’я Фіделя Сухоноса добре знане на Січеславщині та в Україні. Він автор майже 30 книг, численних публікацій у засобах масової інформації. Двадцять років очолює журнал «Борисфен». Фідель Сухоніс безліч разів побував за кордоном: в Аргентині, Бразилії, Канаді, США та інших країнах.

Своїми враженнями про Америку ділиться автор книги.

Терещенко М. В поисках клада семьи Терещенко

Нова книга – це документальна повість про те, як десять років тому французький громадянин зі словянською душою повернувся на батьківщину своїх предків, як важким трудом починав і розвивав свій бізнес, привикав до нових реалій, вивчав мову. Автор зустрічався з багатьма цікавими, знаменитими і впливовими людьми, включаючи послів і президентів. Книга читається,як заворожливий роман. І звичайно читаючи книгу поринаєш у важкі перипетії життєвих падінь і перемог потомка незвичайної сімї, на гербі якої викресаний девіз : « Стремлением к общественным пользам». Для широкого кола читачів.

Терещенко М. Перший олігарх

"Це була надзвичайно багата людина, капітал якої було створено її родиною у цукровій промисловості та банківському бізнесі. Але цей капітал мій дід використовував не лише для підтримання певного способу життя, - а в 1911 він придбав найбільшу на той час приватну яхту, або ж подарував моїй бабусі другий за розмірами блакитний діамант у світі, вже не кажучи про розкішний маєток, будинки у Києві та Санкт-Петербурзі і віллу на Французькій Рив’єрі, - але й для втілення прогресивних інфраструктурних проектів та політичного впливу. Можна сказати, що тимчасовий уряд Керенського – перший ліберальний, демократично обраний уряд Росії – практично на 100% фінансувався із коштів мого діда. Саме тому у свої 30 років його було призначено міністром фінансів останнього уряду Російської імперії, а згодом - і міністром закордонних справ. Намагання використовувати свої капітали на політику інколи приводить олігархів за ґрати. Отож, у листопаді 1917 року його було заарештовано, ув’язнено у Петропавлівській фортеці. Потім, із ризиком для життя, у лютому 1918 він йому вдалося втекти. Тобто, це була така цілком олігархічна доля".

Український декламатор. Збірка віршів для молоді

У видавництва «Смолоскип» з’явилась чергова новинка − збірка віршів для молоді «Український декламатор», яку визначили як «виховну літературу релігійного та патріотичного спрямування».

У збірці широко представлено вірші про українську історію, національні свята, вірші, присвячені визначним українським діячам, письменникам, вірші релігійного характеру, а також вірші шістдесятників і колишніх політв’язнів німецьких і радянських концтаборів.

Упорядниками збірки «Український декламатор» стали Осип та Надія Зінкевичі. Книга вийшла з передмовою Ростислава Семківа.

Учебноепособие по Аутизму ( Для Педиатров, Родителей и всех специалистов, работающих в этойобласти)

Раннеевыявлениедетей с аутизмом очень важно, т.к. рано начатаякоррекциякоммуникативныхнарушенийдаётвозможность получить значительнуюположительнуюдинамику в психическомсостоянииребёнка. «УчебноеПособие по Аутизму» в оченьдоступнойформе, наглядно, лаконичноподаётсамуюнеобходимуюинформацию по выявлениюаутизма у детейраннеговозраста. Книга прекрасно иллюстрирована. Думаю, чтотакая книга будетнеобходима не толькопедиатрам и семейнымврачам, но и другим специалистам, родителям, которыетакженайдут в нейполезнуюинформацию.

Чухліб Т. Петро Дорошенко

У нарисі розкривається життя та діяльність одного з визначних державних діячів другої половини ХУІІ ст., гетьмана України Петра Дорошенка (1665-1676 рр.) - політика, полководця і благодійника, який прагнув об єднання всіх українських земель у єдиній державі. Перебуваючи в епіцентрі боротьби між Річчю Посполитою,Османською імперією та Московським царством, П.Дорошенко відстоював національні інтереси українського народу.

Чухліб Т. Українська звитяга у Віденській битві народів 1683 року

У книзі у науково-популярному стилі висвітлюється участь українців у Віденській битві - одному з найбільших військово-політичних конфліктів ранньомодерної історії світу. 12 вересня 1683 року у битві з вояками Османської імперії за тогочасну політичну столицю Європи, місто Відень, козаки, шляхтичі, міщани, селяни та навіть ченці і священики з України (Львівщини, Белзчини, Холмщини, Піддашшя, Тернопілля, Волині, Поділля, Київщини, Чернігівщини) складали 2/3 війська на чолі з королем Речі Посполитої Яном III Собеським та зробили величезний внесок в історичну перемогу над турецько-татарським військом. А блискучий рейд українських козаків під орудою гетьмана Степана Куницького до Молдови та Придунав'я восени 1683 р. з оволодінням фортецями Кілія та Ізмаїл прогримів на всю Європу, викликавши непідробне захоплення.

Шудря М. Лицарі булави . Розповіді про українських гетьманів

До збірки входять історичні розвідки заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Миколи Шудрі про українських гетьманів. Автор дає відповідь на запитання «Хто вони?» - родовід, освіта, вдача. Вказує місця народження, поховання та та інші маловідомі факти з життя Байди Вишневецького, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи та інших. Подаються й історичні довідки та уривки відомих творів, які допомагають краще розкрити образи славних синів України.

Якобчук Л. Християнська сторінка. За статтями однойменної рубрики журналу «БОРИСТЕН»

Появу цієї книжки обумовили десятиріччя жорстокого переслідування Християнської Церкви в Україні, яке було вагомою часткою репресій комуністичного режиму, спрямованих проти українського народу. Насадження безбожництва, виховання нових поколінь у дусі атеїзму, заборона Святого Писання, посилена антицерковна пропаганда та інші засоби ідеологічного тиску вплинули на свідомість і спосіб життя населення, яке у головній масі відійшло від Церкви Христа.

Мотивом публікації "Християнської сторінки" була і залишається любов до нашого народу, щоб він повернувся до Христа. На підставі Святого Письма ми глибоко усвідомлюємо, що духовне відродження України розпочинається з відновлення особистості на чеснотах і духовних цінностях, а не на матеріальній базі, як нас учили матеріалісти.

До книги "Християнська сторінка" увійшли статті однойменної рубрики журналу "Бористен", написані у різні роки. ЇЇ автори: Почесний доктор теології Леонід Якобчук та журналіст Лев Хмельковський.

Знайомтесь!

Сучасна

українська книга

/Files/images/1311769591_1277707138_knigi.jpg

Рекомендаційний
список літератури
2014

Кажуть, що книги – це людські душі, стиснуті щільною "шкірою" обкладинок, які тут же оживають, якщо взяти їх до рук... І не випадково у кожного з нас є своя найулюбленіша книга. У одного це старенька книжка дитинства, що розповідає про пригоди відважних героїв, у другого – бестселер-детектив, що обійшов планету, інші ж не можуть розлучитися зі збірником заповітних віршів. Є навіть таке поняття – настільна книга, яка вирізняється з усіх, що лежать на столі.

Шановні читачі!

Актуальною проблемою сьогодення є розвиток та формування культури читання в сучасному українському соціокультурному середовищі. Професійно обізнані бібліотечні працівники спонукають до читання україномовних творів, поповнюючи фонди за запитами користувачів.

Працівники роменської районної бібліотеки приділяють належну увагу інформуванню читачів, зокрема і молодого, про видання української художньої літератури, які надходять до бібліотеки.

Рекомендований анотований список літератури ставить за мету зацікавити користувачів бібліотеки, тих, хто читає мало чи не читає взагалі, традиційною українською художньою книгою, формування сталої зацікавленості до читання та підвищення читацької культури.

Пропонуємо вашій увазі перелік книг сучасних українських авторів, які надійшли до Роменської районної бібліотеки протягом 2012 – 2013- 2014 років.

Вадченко, Н. Переможців не судять

Книга Ніни Вадченко «Переможців не судять» нікого не залишить байдужим.

Майстерно створені характери вже через кілька сторінок примушують повністю зануритися у світ складних стосунків жінок, які прагнуть свого щастя у великому місті. Художниця, співачка, журналістка… У романі переплітаються різні долі та прагнення: кохання, успіху, грошей. Правда та омана, пристрасть та зрада, дружба, співчуття… Та знову зрада! Віру у справедливість поновлює невтомна шукачка істини Інна Пономаренко.

Роман, створений як соціально-психологічна драма на детективній основі, до останньої сторінки підтримує читацьку увагу. На вас чекають несподіванки! Не зазирайте у кінець – читайте уважно!

Винничук Ю. Танго смерті

Танго смерті - це роман про Львів 30-их років. У творі йдеться про долю чотирьох повстанських родин: української, німецької, польської і єврейської. Манеру Юрія Винничука можна миттєво упізнати, настільки вона відрізняється від усього, що для нас звичне у нашій літературі. Але манера письма у цьому романі - це також і новий Винничук із захоплючим сюжетом, в якому є і пошуки давнього манускрипту, і таємниця Танга смерті, яке виконували в;язні Янівського концтабору у Львові. Це книга, яку мовби не читаєш, а живеш у ній.

Вільчинський О. Дерева на дахах

Олександр Вільчинський (нар. 1963 р.) — прозаїк, есеїст, автор кількох книжок прози, серед яких романи «Суто літературне вбивство», «Останній герой», «Віаґра для мера». Живе і працює в Тернополі. Роман «Дерева на дахах» — це не тільки оповідь про життєві пошуки «неспокійної» людини, «героя свого часу» — Якова Довганя, бунтівника із довгим сивим хвостом і кільчиком у вусі. Це насамперед роман про Місто, про Тернопіль, що схожий на кораблик, про тернопільські будинки, схожі на кораблики, і про тернопільські кораблики, схожі на будинки, на дахах яких, до того ж, ще й ростуть дерева. Про тернопільську забігайлівку «для інтелектуалів і митців» «Пінгвін», а також про будинки, дерева та забігайлівки в інших містах, про одвічні стосунки між митцем і алкоголем, а ще про котів, чоловічу дружбу і справжню любов до Жінки. Чи то пак, до жінок. Словом, усім українським інтелектуалам, хто так і не дочитав «Улісс» Джойса, присвячується…

Вільчинський О. Останній герой

Олекса, вояк УПА, після тривалих поневірянь на сході повертається у рідне село, де він залишив стареньку маму і кохану дівчину. Але повертається не сам, а з новим товаришем Віллі Шубертом, колишнім піхотинцем вермахту, скаліченим у багаторічному полоні, який прибився до нього десь на Донбасі. Майже двотижневе перебування в Західній Україні стало для Олекси і Віллі своєрідним іспитом на виживання, перевіркою їхніх людських та суто чоловічих якостей. Та хто знає, що чекає їх попереду…

Волков О. Емісар

Власнику кафе «Артист» відомо про його відмінність від решти людей. Проте він навіть не здогадується, чому потрапляє у вир зіткнення інтересів спецслужб. Опинившись у чужій країні, головний герой роману змушений грати нав’язану йому роль загадкового емісара, на якого чекають підступні пастки і карколомні відкриття. Та навіть балансуючи на краю прірви, за крок від загибелі, він вперто просувається до здійснення мрії усього свого життя …

Твір номінувався на конкурсі «Гранд-Коронація».

Дашвар, Л. Биті є. Макар

Красиве життя, про яке Макар мріяв зі студентства, йому не належить: машина службова, квартира чужа, гроші остогидлої коханки… Колись омріяний капітал штовхнув його в обійми впливової Марти – тоді він зробив свій перший крок угору… сходами, що ведуть униз. Він зрозумів це, коли закохався. Його побудоване на брехні щастя виявилося крихкішим за картковий будинок, а його план повернення втраченого загрожує занапастити ще кілька життів…

Дериш Л. Миротворець

Нова книжка молодого українського письменника складається з двох повістей та оповідання. Перед нами постає зовсім несподіваний і трохи загадковий Любко Дереш...

Так, це дуже дивна історія, сумна та загадкова… Вона не має ані свідків, ані спостерігачів, але ж звідкись ми її знаємо. Що насправді спричинило дивовижне перетворення молодого аспіранта …

Хто він — містер Оппенгеймер? Геніальний науковець? Філософ-спостерігач? Миротворець чи той, що несе смерть?

Тримайся, герою, якщо ти дійсно герой… Може, саме час зустрітись із собою, справжнімсобою у власному серці.

ГЕНІЇ ТА ГЕРОЇ ЗАВЖДИ САМОТНІ…

Діброва В. Чайні замальовки

Збірка «Чайні замальовки» складається з дванадцяти оповідань. Усі вони написані від першої особи, але за цим «я» стоять персонажі різного віку, професій та життєвих обставин. Їх об’єднує те, що всі вони – українці, які опинилися в Америці. Зміна перспективи не могла не вплинути на їхню поведінку, погляди й смаки, але певні базові риси й проблеми так і лишилися з ними. Дія більшості оповідань відбувається в Америці та Україні.

Іваничук, Р. Хресна проща

«Для того, щоб ми здобули ту незалежність, якої хочемо, мусимо пройти Хресну прощу, – каже Роман Іваничук. – Не якусь конкретну. Символічно народом пройти цей шлях». «Хресна проща» — це історичний роман, в якому поєднано різні часи: історія володарювання Данила Галицького, його сина Лева й славетного співця Митуси; початок XX століття, коли парохом у селі Страдні на Яворівщині був отець Миколай Конрад, український греко-католицький святий; хрущовська «відлига», часи існування «Доморосів» — гуртка молодих студентів-філологів, одним із яких був і Роман Іваничук. Об’єднує ж ці всі часи Страдчівська печерська Лавра, а також вічне запитання: «Як зберегти вірність, себе для своєї землі?».

Ігнатова, Н. Диваки

Неймовірне число подій відбувається в житті молодих людей. Випробування Любов’ю, Дружбою, Грошима, Славою, Успіхом. Як вони витримають ці іспити, чи впораються? Впораються. Тому що вони – Диваки від слова «диво». Їх легко впізнати, тому що вони завжди з’являються в потрібну хвилину: віддають останнє заради дружби, роблять неможливе заради кохання. Вони просто допомагають словом і ділом, даруючи світло і тепло, а іноді просто не проходять мимо.

Ігнатова Н.Доторкнутися до небес

У книзі «Доторкнутися до небес» читач знову зустрінеться з героями, яких інколи поблажливо називають диваками. Вони різні - кожен зі своїми надіями, переконаннями та прагненнями. Але цих молодих людей поєднує особливе сприймання світу через призму добра і справедливості. Для них дружба — це не лишень пісні під гітару у зоряну ніч чи прогулянки під літнім дощем, це, в першу чергу, здатність прийти на допомогу, не роздумуючи, а ще — порадіти чиємусь щастю, навіть якщо власне серце розривається від болю.

Книга адресована широкому колу читачів, котрі певні, що навіть у сучасному ритмі життя є місце справжнім почуттям.

Ігнатова, Н. Миттєвості буття

Героїв книги «Миттєвос-ті буття» можна любити, їх можна наслідувати, ними можна захоплюватися чи критикувати їхні дії, слова, вчинки, погляди, але залишитися байдужими – неможливо. Адже недаремно друзі захоплено, а недруги здивовано вигукують при зустрічі з ними: «От диваки!».

Книга висвітлює проблеми сучасної молоді, в ній читачі зустрінуться з уже знайомими героями повісті «Диваки».

Когтянц К. Покохати відьму

Новий роман Костянтина Когтянца «Покохати вiдьму» на перший погляд написаний за традиціями героїчного фентезі. Але тільки на перший погляд! Насправді автор викладає сюжет так, наче законів і канонів жанру взагалі не існує. Тут немає демонів-імператорів, герой не здобуває корону, не намагається завоювати чи порятувати світ. Він просто покохав жінку… Однак не звичайну жінку, а чаклунку. Щоправда, вона, м"яко кажучи, зовсім не відповідає стандартним уявленням про чародійок… М'яко кажучи!…

Кокотюха А. Таємне джерело

Коли прагматичний і скептичний Ігор Князевич починав розслідування серії загадкових убивств, він навіть не здогадувався, що сліди приведуть його до загадкового чорного лісу, де струмить таємне джерело. Добру людину, якщо вірити народним оповідкам, вода з нього може оживити, злу, із чорним серцем,— убити.

Люди зникають, а джерело зберігає свою таємницю. Та чи до снаги Князевичу розплутати цей міфічний клубок?

Коротич, В. Цілком особисто

«Цілком особисто» — добірка вибраних листів Віталія Коротича до відомого публіциста, перекладача, одного з найпомітніших сучасних українських поетів, лауреата Державної премії України Дмитра Кременя (нар.1953 р.). Ця книга – запрошення до спільних роздумів про шляхи подальшого розвитку нашого життя, і не тільки літературного, про історію та сучасність, національну та світову культуру, нинішній політикум, і все це – з намаганням осмислити процеси, що зараз відбуваються в Україні й у всьому світі.

Костенко, Л. Мадонна Перехресть

До цієї книжки Ліни Костенко увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років.

Це книжка дуже особиста: вона присвячена коханій доньці – Оксані. З великою довірою до свого читача автор відкриває родинний альбом – ніби запрошує на вогник земного дому всіх подорожніх на шляхах і перехрестях буття

Костенко, Л. Річка Геракліта

Літературно-філософські роздуми видатної української поетеси виливаються у багатоголосну симфонічну поему, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів.

Лузіна Л. Київські відьми, Постріл

Три молоді киянки прийняли від помираючої відьми Килини її дар. Як же вони зуміють розпорядитися ним? Адже вони такі різні: студентка історичного факультету Маша Ковальова, залізна бізнес-леді Катерина Дображанська і звільнена з нічного клубу співачка-зайдиголова Даша Чуб на прізвисько Землепотрясна.

Всі події розгортаються в наші дні. Але, володіючи магічною силою, не важко потрапити в минуле і познайомиться з авторами «Трьох богатирів» і «Демона» – Віктором Васнецовим та Михайлом Врубелем. А також відвідати київську Лису Гору, де, за переказами, збиралися усі слов’янські відьми.

Матіос, М. Армагедон уже відбувся

Сторінки нової книги Марії Матіос «Армагедон уже відбувся» – це майже «дантове коло» однієї людини. І провідником у цьому пеклі є Іван Олексюк – у далекій молодості «засуджений на життя» ціною «червоної гадючки чужої крові на своїх черевиках». Марія Матіос через історію Івана Олексюка наближає читача до розуміння Іванової правди – причини, його істини: Хотіти Жити.

Матіос, М. Вирвані сторінки з автобіографії

Реальний час, що плине крізь живі людські долі, і реальні люди, що пливуть крізь плинний час, – такими є основні мотиви книжки «Вирвані сторінки з автобіографії».

Книга-дайджест «населена» багатьма відомими і невідомими людьми і подіями, які й складають історичну, психологічну, ідеологічну, культурну та побутову мозаїку українського життя перетину XX і XXI століть. Недаремно сама письменниця називає «Вирвані сторінки…» «не просто автобіографією, а стовідсотковою книгою про сучасність і сучасників».

Матіос, М. Жіночий аркан у саду нетерпіння

Письменниця Марія Матіос вважає, що життя кожної жінки – безперервний випробувальний танець: іноді – «вальс», частіше – «гуцулка», зрідка – «танго» чи коли-не-коли «танець живота».

Але традиційножінкиніколи не танцюють «аркан» — ритуальний, суточоловічийтанецьжителівгір. Проте М. Матіосстверджує,щоїїгероїня «затесалась міжаркани», і цей «аркан» – не стане «вальсом». Ботака парадоксальна вдачаїїгероїні, яка з однаковоюпристрастющоденновипробовуєсвоєсерце на розрив: чи то тримаєбатіг у руках для лінивців, чисповідається в любові.

«Жіночий аркан у саду нетерпіння» — поезіясправжньоїЖінки. Жінкиізплоті і крові, жінки, яка вміє бути щасливою «отут і вже».

Матіос, М. Чотири пори життя

Упродовж усього життя людину поборюють пристрасті. Та надходить мить – і чуттєва людина навіть у пристрасті стає філософом.

Таким є лейтмотив ранніх творів Марії Матіос, представлених у книзі «Чотири пори життя».

Морозенко, М. Іван Сірко

ЖиттяІванаСіркаовіяне легендами і сповненекарколомнихпригод. Віннародивсянезвичайноюдитиною, з особливим даром характерництва, щодопомігйомуздобутибагато перемог, і передусім – над собою.

Мушкетик, Ю. На брата брат

У романі «На брата брат» відтворено події, що розгорталися в Україні за часів гетьмана Виговського, коли після смерті Богдана Хмельницького боротьба за державну незалежність вилилася у братовбивчу війну. Через долі героїв роману братів Журавок автор зображує страшну трагедію цієї війни: люди однієї крові стають ворогами – брат іде на брата – і голови свої кладуть, не здобувши ні слави, ні волі, ні правди.

Мушкетик, Ю. Останній гетьман

До книги відомого майстра сучасної української прози, лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка Юрія Мушкетика увійшли два романи – «Останній гетьман» і «Погоня». У центрі першого роману – визначна історична постать, державний діяч, останній керманич козацької України Кирило Григорович Розумовський. Хоч би які оцінки давали йому історики, перед нами освічений і далекоглядний політик, що, ставши на гетьманство, дії свої передусім спрямував на модернізацію козацького ладу, провів кілька важливих реформ і, попри будь-які утиски та перешкоди, вставав на захист прав і свобод козацької автономії.

Роман «Погоня» — захоплююча історія про козака-характерника, якому й чорт не брат, про його сумні та веселі пригоди на довгому шляху з Січі додому.

Мушкетик, Ю. Яса : роман. Розділи 1 – 17

Мушкетик, Ю. Яса : роман. Розділи 18 – 37

В центрі роману «Яса» історична постать, кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка, який ще за життя став легендою, бо під його проводом запорожці не програли майже ні одного бою. Все своє життя славетний кошовий віддав Україні: заради неї – щоб боротися з ворогами – він покинув домівку, заради її свободи полягли сини Сірка. І той, хто зраджував Україну, вже не був йому ані товаришем, ані бойовим побратимом. Саме тому Сірко не вважав справжнім гетьманом ані Дорошенка, ані Самойловича, яким влада стала дорожча за батьківщину. Він прагнув того, щоб українці, які ніколи не зазіхали на чужі землі, не втратили своєї рідної і жили, не підкоряючись ворогам.

Процюк, С. Маски опадають повільно

У романі Степана Процюка «Маски опадають повільно» — внутрішній світ і складний шлях героя від ексцентричного невротика, екстравагантного і сенсаційного митця до видатного мислителя, який гідно представив українську літературу у світі.

Ірен Роздобудько ЛСД

Сюжет нового роману Ірен Роздобудько розгортається навколо ліцею в якому виховують молодих дівчат. Ці дівчата в майбутньому стануть ідеальними дружинами, але тільки для тих, хто заплатить за них найвищу ціну. Дівчина на ім’я Пат – вихованка цього ліцею, яку переконують: усе, що відбувається за межами закладу, не варте уваги, а справжнє життя полягає у покірному служінні своєму майбутньому чоловікові. Та випадкове знайомство із саксофоністом, який завітав до їхнього закладу під час розслідування вбивства однієї з вихованок, відкриває їй очі: те, чому їх навчали, насправді омана, існує інше життя – вільне та прекрасне. Намагаючись відборонити свою свободу, вона втікає з закладу й опиняється на вулиці, до якої зовсім не пристосована. Чи зможе вона вижити у світі, про який нічого не знає?

Роздобудько, І. Мандрівки без сенсу і моралі

Ірен Роздобудько в своїй новій книзі переконує нас, що «світ малий», та пропонує змінити картинку і відкрити двері до іншої реальності.

Саме це є найпривабливішим у мандрах – перестрибувати часову прірву і потрапляти в невідоме. Варто налаштуватися на трансляційні хвилі, які охоплюють в кожній незнайомій місцевості, і тоді заговорить і каміння…

Роздобудько, І. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю

Їх багато по усіх світах – тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вониусміхаються своїм новим господарям і з надієюзаглядаютьїм в очі в очікуванні на приязнь чужоїземлі. Вони пристосовуються. Вонизвикають. Часом, комусь з них випадає удача. Часом – нова любов. А іноді й смерть.

Роздобудько, І. Перейти темряву

… Якщо метелику, що потрапив до сачка, по черзі відривати крильця та лапки, він буде дуже кумедно повзти та звиватися. Таких метеликів та мурашок у його сачку повно. З відірваними крильцями вони намагаються злетіти і не розуміють, що вони відчувають, ці комахи. І впевнена дитяча рука знову тягнеться до сачка…

… Цікаво, а як воно з людьми?...

Сорока Ю. Арахнофобія

Арахнофобія – це не лише медичний термін. Арахнофобія – це жах, з яким зустрічаєшся у реальному житті, а він висушує твою душу розумінням: потвора зовсім поряд. Вона чатує. Вона готова напасти у той момент, коли ти очікуєш на небезпеку найменше. І тоді тебе нікому буде захистити. Окрім людини, котра сама пройшла рукотворне пекло й загартувала свою душу у горнилі чужої війни. Отже спробуємо пройти тим шляхом, який пройшов львівський приватний детектив Ярослав Савицький, і осягнути холодну жорстокість, на яку може буде здатною людина…

Цаплієнко А. Екватор .

Герой романа «Экватор. Черныйцвет&Белыйцвет» — человек с обычнымименемАндрей и забавнойфамилиейШут — занимаетсяделомвовсе не шуточным: он торгуеторужием. Своисделки он совершает на уровнеправительствразныхстран, и похоже, чтоденьги для неговторичны — емунравится сам процесс: разработкасамыхсложных схем, реализациясовершенноневероятныхпланов. Андрей не считаетсебяубийцей — просто у неготакаяработа. Он давным-давномогбыуйти на покой и житьбезбедно в любойточке земного шара, вовсякомслучае, в кармане у неголежат паспорта несколькихстран, а на банковскихсчетахнаходитсяизряднаясумма. ОднакоШут не хочетвыходитьиздела: жизнь на грани фолаеговполнеустраивает. И вдругего «карьернаялестница» начинаетшататься, а любовь к чернокожейкрасавице по имениМикитолькоусложняет и без того запутаннуюситуацию. Андрейпонимает, чтоначаласьчужаяигра и все идет к тому,чтоегособираются «уволить»…

Чемерис В. Генерали імперії

Петро Дорофійович Дорошенко і Карл Густав Еміль Маннергейм… Що спільного між ними, чому відомий український письменник Валентин Чемерис з’єднав розповідь про долю цих двох історичних постатей у одну книжку? Один жив у XVII столітті, а другий – більш ніж на два століття пізніше, один був українцем, а другий – фіном. Але якщо придивитися уважніше, то спільного у українського гетьмана та національного героя фінів багато. Вони певний час служили імперії, вони обидва домоглися високих чинів у неї. Але і у Дорошенко, і у Маннергейма було в серці щось, перед чим не спроможні встояти ані чини, ані імперії. Це «щось» – любов до батьківщини. Саме заради цього і Дорошенко, і Маннергейм кинули виклик імперії, саме цьому вони присвятили своє життя…

Чемерис В. Ордер на любов

Що може бути цікавішим за її величність Історію? Тільки Історія., про яку розповідають цікаво, небайдуже та неупереджено. Саме так, як це робить Валентин Чемерис (нар. 1936) - відомий український письменник, автор багатьох історичних та фантастичних романів (у видавництві Фоліо вийшли друком його романи Смерть Атея, Фортеця на Борисфені, Ольвія, Генерали Імперії) і оповідань, лауреат літературних премій. Роман Ордер на любов розповідає про часи загибелі українського січового козацтва і матері їхньої Запорозької Січі. На тлі сповнених пригодами подій, що визначили долю України, розгортається історія кохання запорожця Тараса й Оксани. До збірки також увійшли дві історичні повісті - Місто коханців на Кара-Денізі та Засвіт встали козаченьки.

Шкляр В. Залишенець

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ ДО БІБЛІОТЕКИ

Прочитайте –це для вас

Рекомендаційний
список літератури

/Files/images/33.jpg

2014

Винничук Ю. П. Танго смерті: роман / Ю.П.Винничук; художн.-оформлювач О.М.Іванова .- Харків: Фоліо, 2013 .-379с.

Гоголь. Містика та реальність / Упоряд.Л.Цуріка .- К.: АВІАЗ , 2013 .- 128 с.: іл.

Звево І. Самопізнання Дзено: роман / Пер.з іт. Тексту і передмови М. Прокопович .- Харків : ТОВ « Гімназія », 2013 .- 411с.

Енциклопедія Сучасної України .- Т.13 : Киї-Кок .- К.:, 2013 .- 711с.

Литовченки Т. І О. Кинджал проти шаблі / Т.і О.Литовченки .- Харків : ТОВ « Гімназія», 2013 .- 315с.

Мустафін О.Р. Справжня історія стародавнього світу / О.Р.Мустафін .- Харків : ТОВ «Бібколектор», 2013 .- 349с.

Несбьо Ю. Безтурботний: роман / Ю.Несбьо; перекл.В.С.Бойка; Худож.-оформлювач О.Г.Жуков .- Харків : Фоліо, 2013 .- 607 с. – ( Карта світу )

Несбьо Ю. Таргани: роман / Ю.Несбьо; пер. К.Г.Дуброви; худож.-оформлювач Д.О.Самойленко .- Харків : Фоліо, 2013 .- 381 с. –

( Карта світу )

Оз Амос Пізнати жінку: роман / А.Оз; переклад Н.Т.Чорпіти; худож.- оформлювач Д.О.Самойленко .- Харків: Фоліо, 2013 .- 349с. – ( Карта світу)

Остен Д. Емма : Роман / Дж.Остен ; пер.з анг.

В.К.Горбатька .- Харків : Факт, 2013 .- 447с.

Остен Дж. Доводи розсудку : роман / Дж. Остен; пер. з англ. Т.О.Шевченко .- Харків : Факт, 2013 .- 318с.

Оксаніч С.М. Нація Колобків починає і виграє .- ВГ

« АТОПОЛ» , 2013 .- 128с.

Памук О.Чорна книга / О.Памук; пер.з тур. О.Б.Кульчинського; худож.- оформлювач О.Г.Жуков .- Харків : Фоліо, 2013 .- 667с.

Редінг Барбара Безуці: З історії кохання Михайла Коцюбинського та Олександри Аплаксіної : роман / Барбара Редінг .- К.: ВЦ « Академія», 2012.- 184с.-

( Автографи часу)

Роздобудько І. Арсен : повість / Ірен Роздобудько.-

2-ге.Вид., без змін .- К.: К.: Грані-Т, 2013.- 224с.

Слобожанщина. Альманах літераторів Сумщини. Випуск 17.- Суми: ВВП Мрія- 1 ТОВ, 2012.- 168с.

Солдатенко В.Ф. Проект « Україна» 1917-1920рр. Постаті / В.Ф.Солдатенко .- Кіровоград : Імекс – ЛТД, 2013 .- 511с.

Савіано Р. Гоморра / Савіано; пер. з англ. В.К.Горбатька; худож.-оформлювач О.М. Іванова .- Харків: Фоліо, 2014 .- 447с.- ( Карта світу)

Сорока Ю.В. Бій під Крутами / Ю.В.Сорока .- К .: Золоті Ворота, 2013 .- 120с.

Сорока Ю.В. Брестська унія / Ю.В.Сорока .- К.: Золоті ворота, 2013 .- 119с.

Сорока Ю.В. Арахнофобія: роман / Ю.В.Сорока .- К.: Золоті ворота, 2013 .- 251с.

Тома Л.В. Петро Конашевич Сагайдачний / Л.В. Тома .- Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013 .- 119с.

Хьюг П. Тиша: роман / П.Хьюг; пер.В.М. Верховня; худож.- оформлювач Д.О.Самойленко .- Харків: Фоліо, 2013 .- 509с.- ( Карта світу)

Чемерис В.Л. Ярославна : роман / В.Л.Чемерис .- Харків : Фоліо, 2013 .- 508с.

Чухліб Т.В. Козацьке коріння Миколи Гоголя / Т.В.Чухліб .- К.: Наш час, 2013 .- 271с.- ( Невідома Україна)

Шевченко Т.: невідомі сторінки життя / Упорядк. Л.Цуріка .- К.: АВІАЗ , 2013 .- 72с.

Яневський Д.Б. Проект «Україна». Жертва УПА. Місія Романа Шухевича / Д.Б. Яневський .- Харків : Факт, 2013 .- 283с.

Яневський Д.Б. Проект «Україна». 30 червня 1941 року, акція Ярослава Стецька / Д.Б. Яневський .- Харків : Факт, 2013 .- 283с.

Не пропустіть новинку

Рекомендаційний список літератури для дітей

/Files/images/81(4).jpg

2014

Бедрик Ю. Тьотя Бегемотя: поезія / Юрій Бедрик .- К.: Грані-Т, 2010.- 48с., іл. ( Серія Сучасна дитяча поезія).

Весела прогулянка: Вірші, загадки, оповідання. Для дітей мол. шк. віку / Худож. Іванова К.- К.: АВІАЗ, 2012 .- 72с. :іл.

Герланець В. Чудовисько з озера .- Донецьк : ДП « ІАЦ

« Донбасінформ», 2011 .- 64с., мал . кол.

Гнатюк Л. Циркова вистава .- Київ : «Об’єднання «Всесвіт»», 2013 .- 30 с.

Гридін С. Федько у віртуальному місті .- Львів : Видавництво Старого Лева , 2012 .- 207с.

Есаулов О.Ю. Антивірус .- Луцьк : Прат «Волинська обласна друкарня», 2013 .- 208с.

Есаулов О.Ю. Канікули для інформи : Кіровоград : ІМЕКС ЛТД, 2013 .- 236с.

Есаулов О.Ю. Таємниця Великого Сканера .- Луцьк : Прат « Волинська обласна друкарня» , 2013 .- 144с.

Ізбаш Олекса . Військо Даждабога .- К.: АВІАЗ, 2013 .- 164с.

Малик Г. Вуйко ЙоЙ і Страшна Велика Кука .- К.: Граніт, 2013 .- 136с.

Мензатюк З. Зварю тобі борщику .- Львів : Видавництво Старого Лева , 2013 .- 59с.

Микицей М. Будинок, який умів розмовляти .- К.: Граніт, 2013.- 68с.

Міттерер, Фелікс. Дивовижне курчатко Ганнуся / Фелікс Міттерер ; пер. З нім. І.Андрущенка .- К.: Наш час, 2012 .- 26с. – ( Сер. « Равлик »).

Мовчун Л. Арфа для павучка .- Львів : Видавництво Старого Лева , 2012.- 40 с.

Павленко М. Русалонька .- Х арків : «Теза», 2012 .- 218с.

Радушинська О. Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика-міліціонера .- Львів : Видавництво Старого Лева, 2013 .- 84с.

Роздобутько І. Арсен .- К.: Граніт – Т, 2013 .- 224с.

Сайко О. Новенька та інші історії .- Львів : Видавництво Старого Лева, 2012 .- 185с.

Чумак І. Житейські пригоди та химери- нагоди Степанка і Стасика .- К.: Юніверс, 2013 .- 56с.

КРАЩІ

КНИГИ

ЧИТАЧІВ

Рекомендаційний
бібліографічний
покажчик
/Files/images/printing-books.jpg

Кращі книги читачів : рекомендаційний бібліографічний покажчик / Роменська районна бібліотека; уклад. Н.О.Кубатко .- Ромни, 2013

Рекомендаційний покажчик розрахований на широке коло читачів.

Відповідальний за випуск : директор РЦБС

Рибачок Н.Е.

Матеріал підготувала : Кубатко Н. О.

Комп’ютерний набір : Кубатко Н .О.

НАША АДРЕСА :

42000, м. Ромни тел. 3-24-77

вул. Гетьмана Мазепи,

Роменська районна бібліотека

Шановні читачі!

Цей рекомендаційний список літератури складений за результатами опитування читачів на кращу прочитану книгу. Нова сучасна українська література набирає обертів з новими силами! Якщо ви хочете поринути в світ реальності , чи перенестися у міражі, чи може вас приваблює безмежне кохання, нові розслідування, чи психологія взаємовідносин , яскравий гумор чи серйозний жанр…все це ви знайдете на сторінках книг сучасних авторів , яких вам пропонуємо!

Ірен Роздобудько. Мандрівки без сенсу і моралі

Ірен Роздобудько в своїй новій книзі переконує нас, що «світ малий», та пропонує змінити картинку і відкрити двері до іншої реальності. Саме це є найпривабливішим у мандрах – перестрибувати часову прірву і потрапляти в невідоме. Варто налаштуватися на трансляційні хвилі, які охоплюють в кожній незнайомій місцевості, і тоді заговорить і каміння…

Ірен Роздобудько. Перейти темряву

«Перейти темряву» – нове творіння письменниці, трилер про маніяка та його невинних юних жертв… Він не кат – він дослідник, і він дуже хоче знати, що відчувають ці прекрасні метелики з відірваними крильцями… Потішні, вони кумедно повзають та звиваються, намагаються злетіти і не розуміють, чому не виходить…

На 154 сторінках захопливого роману – долі десятків тисяч українок, що їх продали у рабство за кордон та змусили працювати повіями. І не всі повертаються з неволі, бо лиш одиницям вдається …перейти темряву.

Ірен Роздобудько - Я знаю, що ти знаєш, що я знаю

Їх багато по усіх світах — тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони усміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом, комусь з них випадає удача. Часом — прозріння і повернення. Часом — нова любов. А іноді й смерть.

У невеличкому німецькому містечку за своїми постояльцями — емігрантами з України — спостерігає хазяйка котеджу фрау Шульце. Вона знає про них набагато більше, ніж вони про себе. З них їй треба обрати лише одного — того, хто «розшифрує» для неї листа від батька її дитини, розстріляного в далекому 1945 році.

Міла Іванцова. Вітражі

Дія роману відбувається в сучасному Києві. Поліна, перекладачка з французької, має замовлення на переклад роману Франсуази Саган, але власні проблеми видаються їй набагато важливішими та болючішими, ніж «надумані проблеми ситих французьких дівчат». Робота не йде.Все змінюється,

коли раптом ламається комп’ютер. Дізнавшись паролі, програміст Богдан читає листування Поліни з «далеким другом», з якого довідується, що вона рано залишилася сиротою і була вихована бабусею Ніколь, яка дивним чином після війни потрапила з Франції до Радянського Союзу. Також він дізнається, що Стефка — колишня подруга Поліни — написала книжку, привласнивши чужу історію. Богдан добуває цю книжку і влаштовує зустріч двох подруг. Згодом Поліна дізнається справжню історію бабусі Ніколь…Новий роман Міли Іванцової ні на хвилину не залишає читача байдужим. Рукопис роману відзначено дипломом «Вибір видавців» конкурсу «Коронація слова».

Марія Матіос. Армагедон уже відбувся

Сторінки нової книги Марії Матіос «Армагедон уже відбувся» — це майже «дантові кола» однієї людини. І провідником у цьому пеклі є Іван Олексюк — у далекій молодості «засуджений на життя» ціною «червоної гадючки чужої крові на своїх черевиках». Ці «дантові кола» потрібні письменниці, щоби пізнати Істину головного персонажа, який увесь вік після вбивства людини думає

про «вавилонську вежу» свого життя, що має колись завалитися. Марії Матіос доконче потрібно через історію Івана Олексюка наблизити читача до розуміння Іванової правди-причини, його істини: Хотіти Жити.

Бо насправді істина для всіх одна. От тільки, «якби запізнитися вмерти. Або народитися». Увага до найтонших деталей, глибокий психологізм і прискіплива любов до того, чиє «тіло душі» по живому ріже її письменницький «скальпель», — незмінні прикмети стилю Марії Матіос.

Шевченки Наталка та Олександр Оксамитовий перевертень

Наталка та Олександр Шевченки – талановитий тандем у сучасній українській літературі, яскраве відкриття конкурсу «Коронація слова» та поки ще єдині письменники, котрі наполегливо розвивають жанр «хоррор» на рідних теренах.

У харківському видавництві «Фоліо» вийшли їхні романи «Бранці мороку» (2007) та «Кривава осінь у місті Лева» (2008).

«Оксамитовий перевертень» - це знову суміш жахів, містики, вибухового екшену та гумору в класичних пропорціях подружжя Шевченків за рецептурою, що гарантує насоло ду.

Кузьма Скрябін Я, “Побєда” і Берлін

Ця книжка — літературний дебют відомого українського співака Андрія Кузьменка (Кузьми), лідера групи «Скрябін». До збірки увійшли дві повісті, а також тексти відомих пісень групи. Перша повість — «Я, "Победа" і Берлін» — проникнута яскравим почуттям гумору, веселим настроєм і, напевне, розсмішить навіть дуже серйозних читачів. Події відбуваються навколо старого і пошарпаного автомобіля марки «Победа», на якому Андрій зі своїм другом Бардом подорожують до столиці Німеччини. Друга повість — «Місто, в якому не ходять гроші» — зовсім інша за жанром. Це невесела історія про дівчину Алісу, яка через збіг обставин опинилася в

жахливому місті, де панують людиноненависництво, нечувана жорстокість і нелюдські порядки, — місті, з якого немає дороги назад...

Кiлькiсть переглядiв: 1344

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.